Dominikanie Wrocław

  1. Strona główna
  2. Ogłoszenia
Rozmiar czcionki: A A A

Ogłoszenia

14-12-2014

III NIEDZIELA ADWENTU 14 grudnia 2014

Od dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje w naszym kościele. Potrwają one do środy. Głosi je o. Andrzej Kuśmierski z Łodzi.

Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6:00.
 
Osoby, które przeżyły rozwód, i pragną zachować wierność sakramentalnemu małżonkowi, zapraszamy do powstającej przy naszym klasztorze Grupy Wsparcia. Pierwsze spotkanie tej grupy odbędzie się w piątek 19 grudnia  o godz. 19-tej w Starym Refektarzu (wejście od ul. Janickiego).
 
Kilka informacji o spowiedzi przedświątecznej.
- W piątek, sobotę, poniedziałek i wtorek spowiadamy od 10:00 do 20:00. O godz. 20:00 kończymy spowiedź i zamykamy kościół.
- W niedzielę 21 XII spowiadamy na mszach świętych od godz. 7:30. Spowiedź kończymy o godz. 21:00
- 24 grudnia (Wigilia), spowiadamy od 10.00 do 13.00. O godz. 13:00 kończymy spowiedź i zamykamy kościół. Kościół otwieramy na Pasterkę o godz. 22:45.
- Od 25 grudnia do 1 stycznia nie spowiadamy. Spowiedź rozpoczynamy od 2 stycznia.
 
Informujemy, że zgłoszenia do scholi pasterkowej zostały zakończone.  Kolejne próby scholi odbędą się w najbliższy czwartek (18 grudnia) o godz. 18.oo oraz w sobotę (20 grudnia) o godz. 15.oo.
 
Opłatki wigilijne i świece caritas są do nabycia w zakrystii.

 

Płyty chóru CANZONA NOVA, który śpiewał w naszym kościele skandynawskie pieśni Adwentowo-Bożonarodzeniowe, są do nabycia w zakrystii.

 

07-12-2014

II NIEDZIELA ADWENTU 7 grudnia 2014

Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6:00.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę 13 grudnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00
 
Ogólne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszym kościele w przyszłą niedzielę na Mszach św. (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 18:30 i 20:00). Potrwają do środy. Rekolekcje zatytułowane „Człowiek w poszukiwaniu sensu” będzie głosił o. Andrzej Kuśmierski, op.
 
Kolejne spotkanie duszpasterstwa osób żyjących w powtórnych związkach odbędzie się w piątek 12 grudnia, o godz. 19-tej w Starym Refektarzu (wejście od ul. Janickiego)
 
Osoby, które przeżyły rozwód, i pragną zachować wierność sakramentalnemu małżonkowi, zapraszamy do powstającej przy naszym klasztorze Grupy Wsparcia. Pierwsze spotkanie tej grupy odbędzie się w piątek 19 grudnia  o godz. 19-tej w Starym Refektarzu (wejście od ul. Janickiego).
 
Bardzo prosimy, aby w kaplicy św. Józefa, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, nie dawać ofiar osobom żebrzącym. Kto pragnie ich wspomóc, może to uczynić przed wejściem do kościoła lub przy wyjściu z kościoła, ale nie w kościele. Dziękujemy za wspólną troskę o świętość tego miejsca.
 

Opłatki wigilijne oraz świece caritas są do nabycia w zakrystii.

 

30-11-2014

I NIEDZIELA ADWENTU 30 listopada 2014

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

W okresie Adwentu, codziennie, z wyjątkiem niedziel, rano o godz. 6:00 celebrowana jest Msza św. roratnia.

W poniedziałek o godz. 17:00 – Msza św. Roczna za zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. różaniec w ich intencji.
 
Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład o. Jacka Szymczaka OP „Jak głosić Ewangelię w erze mediów”. Wykład odbędzie się w sobotę 6 grudnia o godz. 17.00 w Starym Refektarzu naszego klasztoru.
Wykład będzie poświęcony zarówno sposobom głoszenia Dobrej Nowiny poprzez nowoczesne media różnych typów, jak i temu, w jaki sposób współczesne media zmieniają przestrzeń publiczną, której głoszona jest Ewangelia.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl
 
Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 19:00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. akademickiej, rozpoczynają się rekolekcje dla studentów. Rekolekcje zatytułowane "Dlaczego wciąż wierzę w Kościół?" głosi ks. Grzegorz Strzelczyk. Rekolekcje potrwają do środy.

Opłatki wigilijne oraz świece caritas są do nabycia w zakrystii.

 

Venti - Agencja Interaktywna