Dominikanie Wrocław

  1. Strona główna
  2. Ogłoszenia
Rozmiar czcionki: A A A

Ogłoszenia

18-01-2015

II NIEDZIELA ZWYKŁA 18 stycznia 2015

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali w tym roku chrześcijanie z Brazylii.

 
Dominikańska Szkoła Wiary we Wrocławiu zaprasza na kolejne spotkanie – w sobotę 24 stycznia o godz. 17.00 w starym refektarzu. Ojciec Tomasz Samulnik OP z naszego klasztoru wygłosi wykład „Teologia liturgii i teologia muzyki w myśli Benedykta XVI”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie są teologiczne podstawy liturgii i muzyki liturgicznej. Wstęp na wykład wolny. Więcej szczegółów na www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl
 
W dominikańskiej bibliotece cyfrowej dostępna jest książka "Dzieje cudownego obrazu Maryi w kościele oo. Dominikanów w Podkamieniu". Jest to historia obrazu, który teraz czczony jest w naszym kościele. Odnośnik  do publikacji można znaleźć na internetowej stronie naszego klasztoru w zakładce AKTUALNOŚCI. Życzymy dobrej lektury!
 
W zakrystii można zamawiać Msze św. na bieżący rok.
·      Przyjmujemy intencje indywidualne (za żywych oraz za zmarłych na konkretny dzień i godzinę).
·      Zamówić można także Mszę św. Gregoriańską za zmarłych czyli cykl trzydziestu Mszy św.
·      Są intencje na Mszy św. zbiorowe odprawiane codziennie o godz. 12:00.

·      Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiamy codziennie o godz. 6:00 w kaplicy bł. Czesława.

 

11-01-2015

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 11 stycznia 2015

Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły.

We wtorek 13 stycznia zapraszamy o godz. 17:00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie.
 
Zapraszamy na Kurs dla Narzeczonych, który rozpocznie się we wtorek 13 stycznia o godz. 18:00 w Starym Refektarzu (wejście od ul. Janickiego). Zapisy podczas pierwszego spotkania.
 
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza na spotkanie otwarte "Jan Paweł 2 dla biznesu - program rozwoju osobistego”. Odbędzie się ono w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy ul. Katedralnej 4 w najbliższy piątek o godz. 18.00. Szczegóły dotyczące spotkania na plakatach w gablocie oraz na stronie www.DuszpaterstwoTalent.pl

 

Od pierwszych dni stycznia wydłużone zostały godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Józefa. Adoracja kończy się przed Mszą św. o godz. 19:00. Bardzo prosimy, aby nie dawać pieniędzy żebrzącym podczas adoracji.
 

03-01-2015

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4 stycznia 2015

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. Roczną o godz. 17. Będziemy się modlić za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych.
 
We wtorek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W kościele mamy niedzielny porządek mszy. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę.
 
Dominikański Wieczór Trzech Króli - czyli koncert i kwesta wrocławskich jazzmanów na rzecz biednych naszego miasta -organizowany przez Piotra Barona  odbędzie się w uroczystość Trzech Króli (wtorek, 6 stycznia) po mszach św. o 18.30 i 20.00.
 
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – z powodu wydłużonego sezonu świątecznego – została przełożona na sobotę, 10 stycznia! Serdecznie zapraszamy!
 
W następną niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się okres Narodzenia Pańskiego
 
Od poniedziałku, 5 stycznia wydłużamy godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Józefa. Adoracja trwać będzie do Mszy św. o godz. 19.

Venti - Agencja Interaktywna